Trwałość piękna Mieczysławy Popowicz

Otwarcie wystawy malarstwa Mieczysławy Popowicz 9 sierpnia miało uroczystą oprawę. Artystce gratulował Sekretarz Miasta w imieniu Burmistrza, radni miejscy, a także przyjaciółki malarki z Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wystawa „Trwałość piękna” to retrospektywna i sentymentalna podróż do miejsc, które zainspirowały Artystkę. Mgliste pejzaże, ikonograficzne przedstawienia tajemniczych architektonicznych obiektów, letnie i zimowe widoki przenoszą obiorcę do miejsc bliskich Autorce. Te impresjonistyczne przedstawienia pokazują piękno nietrwałe, lecz utrwalone w pracach plastycznych przy pomocy farb olejnych oraz pasteli suchych. Uwiecznianie piękna w postaci kompozycji martwej natury jest kolejnym tematem chętnie podejmowanym przez Artystkę. Mieczysława Popowicz maluje także portrety. Na portret mogą liczyć członkowie Jej rodziny.

Mieczysława Popowicz urodziła się w Przeworsku. Od 1977 roku na stałe mieszka i tworzy w Kamiennej Górze. W latach 80. i 90. XX wieku członkini Klubu Plastyków Abrys przy kamiennogórskim Domu Kultury. Tworzy w technikach: malarstwa olejnego, rysunku, pasteli suchych, akwareli. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i przeglądów twórczości artystów. Jest laureatką nagród i wyróżnień.

Prace Mieczysławy Popowicz można oglądać w muzeum w miesiącach sierpień – wrzesień 2024.