"Aleja zamkowa" K.W. Graena - nowy obraz w zbiorach Muzeum Tkactwa

Budowa kanału

Do zbiorów Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze trafił obraz Karla Wilhelma Graena. Obraz powstał w drugiej połowie lat 30-tych XX wieku. Namalowany został na desce. Na obrazie uwieczniona została aleja prowadząca do kamiennogórskiego zamku Kreppelhof. Obraz przekazał kamiennogórskiemu muzeum Ryszard Sawicki z Namysłowa. Obraz jest w dobrym stanie. Trafił do pracowni konserwatorskiej w Muzeum Tkactwa. To drugi obraz tego autora w zbiorach Muzeum Tkactwa. Dzieło, które do tej pory można było obejrzeć w placówce przedstawia panoramę Kamiennej Góry. Trzeci obraz Graena wisi w gabinecie burmistrza Kamiennej Góry. Karl Wilhelm Graen żył i tworzył w Kamiennej Górze. Przeprowadził się do tej miejscowości na początku lat 20-tych XX wieku. Zmarł w 1943 roku.

za: Marcin Jaksoń / Portal powiatowa.info/