Strona główna  //  Aktualności

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza wszystkich zajmujących się szydełkowaniem, haftem, koronką, tkactwem lub innymi technikami włókienniczymi do udziału w konkursie na ręcznie wykonaną serwetkę. Prace należy nadesłać lub dostarczyć do Muzeum w Kamiennej Górze do 30 grudnia 2021.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: XIII Ogólnopolski Konkurs na Ręcznie Wykonaną Serwetkę „Serwetki 2021”
 

W niedzielę 19 września w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się prelekcja w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – największego cyklicznego wydarzenia promującego zabytki, kulturę i tradycje na Starym Kontynencie. Uczestnicy spotkania w naszym muzeum mogli wysłuchać wystąpienia przewodnika, Roberta Główczyka, na temat ciekawostek kulinarnych pochodzących z dzieła barokowego kamiennogórskiego aptekarza, Christopha Vielheuera. Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca skany księgi i bogatą ikonografię, miniwystawa z eksponatami Muzeum Tkactwa, a także degustacja.

Czytaj więcej: Kulinarne tradycje z aptekarskiej księgi
 

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza grupy przedszkolne i wczesnoszkolne (I-III) na najnowszą lekcję muzealną „ŚWIAT LALEK”. Podczas zajęć dzieci obejrzą kolekcję lalek z całego świata, poznają historię lalki, posłuchają o najpopularniejszych lalkach na świecie oraz wykonają własnoręcznie swoje papierowe laleczki.

Koszt lekcji muzealnej z warsztatami plastycznymi to 70 zł. Obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia pod nr tel. 75 744 22 75 lub osobiście w siedzibie muzeum.

Zapraszamy i do zobaczenia!

 

 

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze włączyło się w organizację międzynarodowego, cyklicznego projektu kulturalnego i edukacyjnego, jakim są Europejskie Dni Dziedzictwa. Odbywają się one w całej Europie od 11 do 19 września. W tym roku hasłem przewodnim są „Smaki dziedzictwa”. 

19 września o godz. 11.00 w Muzeum Tkactwa będzie można wysłuchać prelekcji pt. „Czekolada, daktyle, emulgator E-414 w książce kamiennogórskiego aptekarza z XVII wieku”. Będą to ciekawostki z książki aptekarskiej Christopha Vielheuera dotyczące czekolady, daktyli, pomarańczy oraz dodatków spożywczych. Wśród pionierskich definicji znajdują się opisy produktów dziś powszechnych. W starej niemieckiej księdze autorstwa kamiennogórzanina można również znaleźć polskie wątki dotyczące produktów i dodatków spożywczych. Na uczestników czeka również degustacja słodkiej przekąski i aromatycznego napoju na bazie karkonoskiego zioła! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

 

W sobotę, 11 września, w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się otwarcie wystawy indywidualnej Ewy Marii Poradowskiej-Werszler pt. "Pasja życia". Wystawa towarzyszy XLVIII Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Włókna Kowary 2021.

Czytaj więcej: Ewa Maria Poradowska-Werszler "Pasja życia"
 
Do góry