Strona główna  //  Wystawy  //  Archiwum wystaw  //  Serwetki 2015

Od 15 maja do 10 czerwca 2015 r. w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze można było oglądać wystawę pokonkursową składającą się ze 103 ręcznie wykonanych serwetek autorstwa 57 rękodzielników z całej Polski.

6 maja 2015 r. w Muzeum Tkactwa obradowała komisja oceniająca, która sprawdziła zgodność prac z warunkami opisanymi w regulaminie konkursu i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:




Nagrody:

I nagroda – Jadwiga Śliwa (Bobowa)
II nagroda – Elżbieta Filipowicz (Kraków)
III nagroda (trzy równorzędne) – Halina Znojek (Lubin), Danuta Dul (Uciechów) i Halina Dulemba (Kraków)

Wyróżnienia:
Krystyna Poterek (Kraków)
Agnieszka Kaczmarska (Szczecin)
Joanna Mackiewicz (Jawor)
Bogumiła Zając (Kraków)

 
15 maja na dziedzińcu Muzeum Tkactwa odbyło się podsumowanie konkursu, uroczyste rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy prac konkursowych. Laureaci odebrali dyplomy oraz nagrody. Wyróżnienie przyznane przez Burmistrza Miasta Kamienna Góra otrzymała Małgorzata Mirosz z Mieroszowa. Dyrektor Muzeum Tkactwa nagrodziła Helenę Krawczyk z Dzierżoniowa, a opiekun Działu Tkactwa – Ewę Lewandowską z Kamiennej Góry. Wyróżnieniem specjalnym przyznanym przez pracowników Muzeum Tkactwa uhonorowano pracę Iwony Kowalczyk z Kamiennej Góry.

Kilka upominków dla uczestników konkursu podarował również "Świat Lnu", za co muzeum serdecznie dziękuje.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym serdecznie gratulujemy i czekamy na Państwa serwetki w następnym roku, w 7 edycji konkursu na ręcznie wykonaną serwetkę.

 

  • Zajac_Bogumila_WYROZNIENIE
  • P5200015
  • P5200025
  • Sliwa_Jadwiga_I_NAGRODA
  • P5200021
  • P5200002
  • P5200023
  • Lewandowska_Ewa_nagroda_dzialu_tkactwa
  • Filipowicz_Elzbieta_II_NAGRODA
  • Kowalczyk_Iwona_nagoda_pracownikow_muzeum
  • P5200003
  • P5200010
  • P5200001
  • Dul_Danuta_III_NAGRODA
  • Znojek_Halina_III_NAGRODA
  • P5200019
  • P5200007
  • P5200009
  • Mirosz_Malgorzata_Nagroda_Burmistrza
  • P5200005
  • P5200022
  • Poterek_Krystyna_WYROZNIENIE
  • P5200006
  • P5200013
  • Dulemba_Halina_III_NAGRODA
  • P5200016
  • Krawczyk_Helena_nagroda_dyrektora_muzeum
  • Mackiewicz_Joanna_WYROZNIENIE
  • P5200024
  • P5200020

Simple Image Gallery Extended

Autorzy prac konkursowych:

Maria Włodarczyk (Mieroszów)

Zofia Kurenda (Jelenia Góra)

Henryka Gosudarska (Kamienna Góra)

Barbara Przychocka (Czarny Bór)

Elżbieta Waszkiewicz (Kamienna Góra)

Dorota Kurowska (Kamienna Góra)

Teresa Staniszewska (Kamienna Góra)

Stanisława Łomnicka (Siechnice)

Małgorzata Mirosz (Mieroszów)

Helena Makowiecka (Kamienna Góra)

Andrzej Makowiecki (Kamienna Góra)

Elżbieta Jeziorkowska (Świdnica)

Iwona Kowalczyk (Kamienna Góra)

Stanisława Sadowska (Kamienna Góra)

Natalia Kożuch (Czarny Bór)

Jadwiga Śliwa (Bobowa)

Elżbieta Struzik (Dzierżoniów)

Joanna Mackiewicz (Jawor)

Krzysztof Sadowski (Wałbrzych)

Halina Znojek (Lubin)

Sabina Połeć (Kamienna Góra)

Barbara Laszczkowska (Ogorzelec)

Stanisława Szkop (Marciszów)

Bożena Krauze (Mieroszów)

Jadwiga Jurkin (Mieroszów)

Irena Lorek (Krzeszów)

Magda Rak (Czadrów)

Teresa Motak (Kamienna Góra)

Maria Pękala (Ptaszków)

Zofia Hanysz (Kamienna Góra)

Barbara Czesak (Brzeszcze)

Agnieszka Kaczmarska (Szczecin)

Włodzimierz Hermann (Kudowa Zdrój)

Olga Latuszek (Lubawka)

Lilli Giercarz (Kamienna Góra)

Jolanta Tuchcińska-Sowa (Kamienna Góra)

Ewa Lewandowska (Kamienna Góra)

Stanisława Olszowa (Dzierżoniów)

Antonina Maciątek (Piława Dolna)

Joanna Tomalik (Dzierżoniów)

Helena Krawczyk (Dzierżoniów)

Danuta Dul (Uciechów)

Elżbieta Czaja (Kraków)

Małgorzata Biały (Kraków)

Halina Dulemba (Kraków)

Elżbieta Filipowicz (Kraków)

Urszula Kosakowska (Kraków)

Bogumiła Zając (Kraków)

Katarzyna Wrońska (Kraków)

Irena Sztaba (Kraków)

Barbara Binias (Kraków)

Anna Czechowska (Kraków)

Krystyna Poterek (Kraków)

Zofia Myśliwiec (Kraków)

Jadwiga Gruca (Skawina)

Maria Czarnik (Kraków)

Barbara Mazur (Kraków)

JR

Do góry