Strona główna  //  Wystawy  //  Archiwum wystaw  //  Krystyna Sądej „Powroty”

Od 13 maja do 7 czerwca 2013 r. w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze można było oglądać wystawę „Powroty”, na której zaprezentowane zostały tkaniny artystyczne unikatowe Krystyny Sądej, artystki polskiego pochodzenia na stałe mieszkającej w Kanadzie. Krystyna Sądej tworzy wspaniałe, często trójwymiarowe tkaniny, a w swojej twórczości wykorzystuje różnorodne tworzywa - od włókien naturalnych począwszy, a na surowcach wtórnych skończywszy. Na wystawie znajdują się przede wszystkim tkaniny wykonane właśnie z surowców wtórnych, głównie z plastiku.

Artystka przedstawia tkaniny artystyczne i eksperymenty tkackie, które odzwierciedlają jej życie w Kanadzie, tęsknotę za Polską
i bliskimi oraz ciągłe poszukiwania nie tylko w dziedzinie tkactwa artystycznego, ale też malarstwa i poezji. Krystyna Sądej ma na swoim koncie wiele wystaw międzynarodowych w Polsce, Kanadzie i USA, Azji i wielu krajach Europy. Jest instruktorką tkaniny artystycznej
w Ottawa School of Art.  Przegląd jej twórczości znajduje się na stronie internetowej artystki: krystynasadej.com

• DSCN6318