Strona główna  //  Aktualności  //  Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Ręcznie Wykonaną Serwetkę „Serwetki 2021”

Z przyjemnością prezentujemy wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu na Ręcznie Wykonaną Serwetkę „Serwetki 2021”. Organizatorem konkursu skierowanego do rękodzielników z całej Polski jest Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Jury konkursu obradowało 20 stycznia. Nagrodzone zostały prace następujących autorek:

I nagroda: Elżbieta Filipowicz, Kraków, koronka klockowa, projekt autorski

II nagroda: Anna Gościniak, Bielany Wrocławskie, haft z mereżką, projekt autorski

III nagroda: Elżbieta Jurzysta, Warszawa, frywolitka, projekt autorski

wyróżnienie: Ludmiła Sowińska, Kłodzko, technika własna, projekt autorski

wyróżnienie: Małgorzata Grochola, Kraków, koronka klockowa, projekt autorski

wyróżnienie: Anna Janik, Kamienna Góra, koronka szydełkowa, projekt  inspirowany wzorem z magazynu „Robótki Ręczne” 10/2003

Nagrody specjalne:

Nagroda Burmistrza Miasta Kamiennej Góry: Sabina Połeć, Kamienna Góra

Nagroda Dyrektora Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze: Małgorzata Połubok, Tychy

Uczestniczkom gratulujemy i dziękujemy za nadesłane prace. Nagrody prześlemy pocztą.

Do konkurs zgłoszono ponad 40 serwet wykonanych różnymi technikami haftu, koronki oraz własnymi technikami. Prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Wystawę zwiedzać można w godzinach otwarcia muzeum, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ekspozycja czynna będzie do końca lutego 2022.