Strona główna  //  Aktualności  //  Nowy rocznicowy przewodnik

Nakładem Instytutu Dolnośląskiego ukazał się nowy przewodnik kolejowy. 50-stronicowa broszura „150 lat linii kolejowej Sędzisław – Kamienna Góra – Lubawka” zachęca turystów do zwiedzania naszych terenów. Ciekawy gadżet turystyczny i promocyjny powstał dzięki wsparciu finansowemu samorządu wojewódzkiego i pomocy merytorycznej partnerów Instytutu. Czytelnicy tego wydawnictwa poznają historię wspomnianego połączenia, której początki sięgają 1869 roku. Dziś codzienne kursy pociągów pasażerskich pozwalają na korzystanie z uroków linii. Oprócz części historycznej, zawierającej dane na temat budowy i rozwoju linii, w przewodniku znajdziemy też opis atrakcji, które możemy poznać dzięki transportowi szynowemu. W broszurze wspomniane są turystyczne hity wszystkich gmin i miast powiatu kamiennogórskiego. Całość jest bogato ilustrowana, co zachęca do skorzystania z oferty. Kolorowe Jeziorka, pałac w Ciechanowicach, Muzeum Tkactwa, Arado, zalew, zabytki Lubawki i Chełmska Śląskiego, klasztor w Krzeszowie to tylko część z tego, co możemy zwiedzić, przyjeżdżając do Marciszowa, Kamiennej Góry czy Lubawki pociągiem. Darmowy przewodnik dostępny jest w punkcie Informacji Turystycznej w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.