Strona główna  //  Aktualności  //  Bachowskie smaczki z Dolnego Śląska

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone Janowi Sebastianowi Bachowi z okazji 333. rocznicy jego urodzin. Odbędzie się ono 7 grudnia w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze o godz. 14.00.

„Bachowskie Smaczki z Dolnego Śląska” zaczniemy od polskich kontekstów. Od utworu, który mistrz baroku, nazywany Ojcem Muzyki, podpisał jako kapelmistrz dworu króla polskiego. Po tym, jak poznamy wątki sarmackie i piastowskie, wrócimy na Dolny Śląsk. Bo to właśnie stąd pochodzili uczniowie, przyjaciele, zięć, szef, ale też ważni badacze i słynni wykonawcy twórczości Bacha. Na Dolnym Śląsku ukryte były podczas wojny rękopisy mistrza dźwięku. Zajrzymy do Kamiennej Góry, Krzeszowa, Lubawki, Kowar, Świdnicy, Wrocławia i wielu innych miejscowości. Będzie można zobaczyć zdjęcia miejsc związanych z Bachem i wspominanymi osobami, usłyszeć dźwięki muzyki powiązanej ze słynnym kompozytorem, Polską i omawianymi postaciami, a także poznać ciekawe eksponaty muzealne ze zbiorów Muzeum Tkactwa.