Strona główna  //  Aktualności  //  Śladami walczących o niepodległość

Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza do udziału w programie edukacyjnym „Śladami walczących o niepodległość”. Działania o charakterze edukacyjnym i patriotycznym skierowane są do uczniów i nauczycieli kamiennogórskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych i opiekuńczych. 

Propozycją Muzeum Tkactwa jest spacer po Kamiennej Górze, śladami bohaterów i osób  zasłużonych dla odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, ze szczególnym uwzględnieniem gen. J. Hallera, kpt. J. Sierocińskiego, legionistów, żołnierzy Wojska Polskiego, powstańców.  Wycieczka prowadzona jest przez przewodnika - pracownika muzeum oraz regionalistów: p. Jana Lubienieckiego i p. Bogdana Adamusa. Udział w spacerze jest nieodpłatny dla grup zorganizowanych. Umożliwiając udział wszystkich zainteresowanych szkół  w programie organizowanym przez muzeum, prosimy o wybranie klasy, grupy uczniów reprezentujących placówkę. 

Inicjatywa „Śladami walczących o niepodległość” prowadzona jest przy współpracy z programem polsko-kanadyjskim "Cześć i Pamięć Bohaterom Błękitnej Armii Gen. Hallera".

Zapraszamy do współpracy

Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, pod numerem telefonu 075 744 22 75, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do góry