Strona główna  //  Aktualności  //  Friedrich Iwan - katalog wystawy

Pragniemy poinformować, że w sprzedaży jest już dostępny katalog wystawy dzieł Friedricha Iwana. Publikacja jest dwujęzyczna - polsko-niemiecka i posiada 276 stron. Katalog zawiera fotografie wszystkich dzieł, które były prezentowane na wystawie, co pozwoli Państwu poznać różnorodną twórczość Friedricha Iwana - mistrza pejzażu oraz utalentowanego portrecisty. Artysta rzadko umieszczał tytuł obrazu na swoich dziełach, więc zdarza się, że pojawiają się różne tytuły tego samego dzieła. W katalogu na uwagę zasługuje spory, dotąd nie publikowany, zbiór fotografii z życia prywatnego artysty. W pierwszej części katalogu prezentujemy rysunki i akwarele z okresu I wojny światowej, w drugiej części akwarele i rysunki, w trzeciej akwaforty i akwatinty kolorowe i czarno-białe oraz exlibrysy, w czwartej obrazy olejne. Katalog jest tylko przyczynkiem do badań nad twórczością znakomitego artysty FRIEDRICHA IWANA.