Strona główna  //  Aktualności  //  Dwa cenne eksponaty w zbiorach muzeum

Pan Wolfgang Kraus z Małżonką odwiedził Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze w ostatni dzień maja 2017 roku. Spotkanie miało charakter bardzo serdeczny. Pan Kraus przekazał do zbiorów naszego muzeum dwa cenne eksponaty. Pierwszy z nich to okolicznościowy dyplom nadania tytułu Honorowego Obywatela miasta Landeshut dla królewskiego radcy handlowego Theodora Schulza, 1899.  Do dyplomu załączony jest rękopis z czerwoną pieczęcią lakową Magistratu w Kamiennej Górze. Rękopis został sporządzony na papierze czerpanym z kancelarii cesarza Wilhelma II (!), zawiera duży znak wodny z wizerunkiem cesarza i napisem. Dokument posiada etui z aksamitu, ozdobione srebrnymi okuciami. Drugi eksponat to dyplom okolicznościowy dla Theodora Schulza z okazji 25-lecia pracy zawodowej, datowany na 1895 rok, także w aksamitnym etui. Stan zachowania eksponatów bardzo dobry.

Ten dar jest dla naszego muzeum bardzo cenny, powiększy zbiory Działu Historii.

Panu Wolfgangowi Kraus bardzo serdecznie dziękujemy za przekazanie eksponatów.