Strona główna  //  Aktualności  //  Konkurs na serwetkę

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza wszystkich zajmujących się szydełkowaniem, haftem, koronką, tkactwem do wzięcia udziału w konkursie na ręcznie wykonaną serwetkę. Prace należy dostarczyć do Muzeum Tkactwa do dnia 6 kwietnia 2013 r.

UWAGA!!! TERMIN SKŁADANIA PRAC PRZEDŁUŻONY DO 15 KWIETNIA 2013.

Regulamin konkursu „Serwetki 2013”
na ręcznie wykonaną serwetkę

1. Konkurs jest organizowany przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.
2. Konkurs na ręcznie wykonaną serwetkę ma na celu kultywowanie tradycji, kształtowanie świadomości regionalnej, aktywizowanie miejscowych rękodzielników, wspieranie amatorskiej twórczości artystycznej.
3. W konkursie mogą wziąć udział osoby powyżej 15 roku życia.
4. Każdy uczestnik może wystawić do konkursu najwyżej dwie prace.
5. Serwetka musi być pracą wykonaną ręcznie, samodzielnie.
6. Serwetka może być wykonana dowolną techniką włókienniczą: koronka, wyroby szydełkowe (inne dzianiny), różne rodzaje haftów, wyroby tkane.
7. Długość lub średnica serwetki nie powinna przekraczać 1 metra.
8. Ocenie podlegał będzie wzór serwetki, technika wykonania, walory artystyczne rękodzieła.
9. Do każdej serwetki należy dołączyć (dobrze przymocować) karteczkę z  imieniem  i nazwiskiem autora, adresem zamieszkania oraz numerem telefonu.
10. Opisane i zapakowane prace prosimy dostarczyć do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, pl. Wolności 11, 58 400 Kamienna Góra.
11. Prace konkursowe należy złożyć do 15.04.2013 r.
12. Informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 75 744 22 75.
13. Nagrodzone zostaną prace wybrane przez komisję oceniającą, powołaną przez organizatora.
14. Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie o wynikach konkursu i terminie uroczystości wręczenia nagród.
15. Zostanie zorganizowana wystawa serwetek zgłoszonych do konkursu. Uczestnictwo w konkursie oznacza zgodę na prezentację serwetek podczas wystawy.
16. Zgłoszone do konkursu serwetki zostaną zwrócone właścicielom.