Strona główna  //  Aktualności  //  Nowa publikacja

Serdecznie zapraszamy 29 listopada (czwartek) o godz. 12.00 do Domu Kultury w Krzeszowie na prezentację książki „Ora et labora, czyli wspólna historia z Cystersem w tle” autorstwa Barbary Skoczylas-Stadnik, Ryszarda Hołowni i O. Augustyna Węgrzyna O.Cist. Prezentacji towarzyszyć będzie konferencja podsumowująca projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Program konferencji:
1. Powitanie gości
2. Podsumowanie projektu
3. Prezentacja książki przez autorów wraz z krótkimi odczytami:

- Barbara Skoczylas-Stadnik – Historia i działalność Cystersów na Ziemi Kamiennogórskiej
    - Ryszard Hołownia – Kulturowe dziedzictwo krzeszowskich Cystersów w Kotlinie Kamiennogórskiej
    - O.Augustyn Węgrzyn O.Cist. - Działalność Cystersów w Krzeszowie po 1945 r.

4. Poczęstunek