Strona główna  //  Aktualności  //  Konkurs „Tkanina wraca”

Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło we współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi organizuje konkurs „Tkanina wraca”. Jego celem jest pozyskanie nowych, oryginalnych projektów gobelinów, kilimów i dywanów, w twórczy sposób wykorzystujących dorobek polskiego dziedzictwa kulturowego oraz uwzględniających trendy współczesnego wzornictwa i sztuki użytkowej.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do twórców profesjonalnych, studentów uczelni artystycznych i uczniów szkół plastycznych. Każdy uczestnik może zgłosić nie więcej niż 3 prace, przy czym szerokość projektowanych tkanin nie może w realizacji przekraczać wymiarów 150 cm (gobeliny), 200 cm (dywany) lub 250 cm (kilimy).

W konkursie przyznane zostaną następujące nagrody:

I nagroda: 10.000 zł
    II nagroda: 8.000 zł
    III nagroda: 5.000 zł
    wyróżnienie: 1.000 zł

Prace zgłoszone na konkurs oceni Jury w składzie:

Anna Filipowicz-Mróz, Fundacja „Cepelia”
    Piotr Grabowski, Fundacja „Cepelia”
    Jolanta Rudzka-Habisiak, ASP w Łodzi
    Małgorzata Wróblewska-Markiewicz, CMW w Łodzi
    Norbert Zawisza, CMW w Łodzi

Jury dokona także wyboru prac na wystawę pokonkursową. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 listopada 2012 r., wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej – 12 grudnia 2012 r.

Prace wraz z wypełnionym formularzem konkursowym należy zgłaszać do 31 października 2012 r. pod adresami:

Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło
ul. Chmielna 8

Centralne Muzeum Włókiennictwa
Dział Organizacji Wystaw
ul. Piotrkowska 282
93-034 Łódź

Informacji o konkursie udziela Sekretarz Konkursu, Anna Filipowicz-Mróz (22 826 60 31, wew. 142, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Regulamin konkursu oaz karta zgłoszeniowa do pobrania pod adresem: http://cepelia.pl/aktualnosci/konkurs-tkanina/