Strona główna  //  Aktualności  //  Tkacki wernisaż

Dzisiaj (sobota, 15 września) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się otwarcie wystawy „Jedlica – rzeka jako symbol życia”. Ekspozycja składa się z prac artystów, którzy wzięli udział w zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Włókna w Kowarach. Dzisiejsze spotkanie było również okazją do nagrodzenia autorów najlepszych prac.

Pierwszą nagrodę im. Agnieszki Sienkiewicz komisja konkursowa przyznała Monice Lindner za pracę „Spuren”. Drugie miejsce zdobyły: Ewa Maria Poradowska-Werszler za „Kropla drąży skałę” i Agnieszka Goldszling  za „Bezmiar rzeki”. Z kolei trzecia nagroda przypadła Barbarze Basiewicz za „Barwy rzeki”. Jury wyróżniło również dwie prace: „Lśnienie” autorstwa Honoraty Werszler oraz pracę „Zakochani” Volodymyra Klimova, która także została nagrodzona przez pracowników Muzeum Tkactwa.

W dzisiejszym wernisażu, który otworzyła kurator Festiwalu Sztuki Włókna prof. Maria Poradowska-Werszler, wzięła udział posłanka Zofia Czernow oraz burmistrz Kowar Mirosław Górecki.

• DSC_3000-1