Strona główna  //  Aktualności  //  Noc w Muzeum - 18 maja 2012 r.

Szczegółowy plan Nocy w Muzeum 2012 r.

W tym roku Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zapraszana na Noc Muzeów 18 maja (piątek). Tego dnia, w godzinach od 18:00 do 24:00, każdy będzie mógł wejść do muzeum bezpłatnie i obejrzeć wszystkie ekspozycje: Z dziejów tkactwa ludowego, W izbie, Salon mieszczański, Darz bór!!! Poznać i zrozumieć łowiectwo, Historia klasztoru SS. Benedyktynek lwowskich, Historia cechów rzemieślniczych, Grafiki Friedricha Iwana - artysty z Kamiennej Góry, "Mój świat" - wystawa malarstwa Bernadety Nowak.

Podobnie jak w zeszłym roku, zaplanowaliśmy też wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 18.00 do 19.00 będzie można spotkać się
z kamiennogórską malarką, Bernadetą Nowak. Około 18.30 wystąpią dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 we współczesnej inscenizacji "Kopciuszka".
Ok. 19.30 zagrają dzieci z Ogniska Muzycznego, natomiast ok. 21.00 zaśpiewa Żaklina Runge. Na 21.45 zaplanowany jest koncert zespołu Keep C.A.L.M.

Ponadto każdy będzie mógł spróbować pracy na krośnie i kołowrotku, drukowania tkaniny za pomocą drewnianych stempli oraz wejść do pracowni konserwatorskiej i podejrzeć pracę konserwatorów. Najmłodsi mogą liczyć na malowanie buziek, natomiast starsi będą mogli spróbować chleba ze smalcem. Na muzealnym dziedzińcu powstanie kawiarenka, gdzie będzie można kupić domowe ciasto i bułeczki oraz poczęstować się kawą i herbatą. Muzeum odwiedzą też historyczne postacie, damy dworu, średniowieczny rycerz, a nawet prawdziwy kat.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!