Strona główna  //  Aktualności

Muzeum  Tkactwa w Kamiennej Górze realizuje projekt Artyści – Umĕlci. Łączy nas sztuka.  Partnerem kamiennogórskiego muzeum jest Mĕtske Museum we Dvore Kralove n. Labem. Celem zadania jest prezentacja i promocja współczesnej sztuki  polskiej i czeskiej, nawiązanie i rozwój współpracy pomiędzy polskimi i czeskimi artystami, środowiskami twórczymi, instytucjami kultury oraz społecznością miast partnerskich: Kamiennej Góry i Dvůr Karalove.  Przygotowana jest wspólna wystawa artystów z Polski i Czech. Prace malarskie i rzeźby prezentowane będą od 25.04.2019 w Dvůr Kralove, a od 07.06.2019 w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Wystawie towarzyszy katalog. 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania warsztatów wielkanocnych, które odbyły się w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.

 

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza wszystkich zajmujących się szydełkowaniem, haftem, koronką, tkactwem lub innymi technikami włókienniczymi do udziału w konkursie na ręcznie wykonaną serwetkę. Prace należy nadesłać lub dostarczyć do Muzeum w Kamiennej Górze do 30 kwietnia 2019 roku.

Czytaj więcej: Serwetkowy konkurs 2019
 

 
Do góry