Strona główna  //  Aktualności

Burmistrz Miasta Kamienna Góra Janusz Chodasewicz i Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze serdecznie zapraszają dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych  do udziału w konkursie plastycznym „Kamienna Góra - moje miasto”. Konkurs organizowany jest z okazji 730-lecia nadania Kamiennej Górze praw miejskich. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 75 744 22 75.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Kamienna Góra - moje miasto"
 

Już niedługo rusza kolejna edycja Akcji „Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny”. To znana w miastach i regionach formuła weekendowych akcji zniżkowych organizowana na skalę całego kraju, a jej celem jest wydłużenie sezonu turystycznego. Po raz pierwszy w tym roku akcja organizowana będzie w dwa weekendy w roku. Będzie to 18-20 i 25-27 listopada. W tych dniach będzie można zwiedzić nasze muzeum za pół ceny. Bilet normalny będzie kosztował 5 zł, a ulgowy 3,50 zł. Serdecznie zapraszamy!

 

Dyrektor Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze składa podziękowania Rodzinie Śp. Romana Jakóbczyka za podarowanie do zbiorów muzeum: archiwaliów, książek na temat historii i technologii włókiennictwa, dokumentów, notatek, fotografii, filmów, pochodzących ze zbioru Romana Jakóbczyka, Honorowego Obywatela Miasta Kamienna Góra, Regionalisty, Przewodnika, Działacza Społecznego. Dziękujemy Pani Marii Dybce, córce Romana Jakóbczyka, za przekazanie pamiątek.

 

Zapraszamy na Kamiennogórską Giełdę Retro, czyli jesienną edycję Jarmarku Staroci i Rękodzieła. 1 października na kamiennogórskim rynku (plac Wolności) będzie można kupić najróżniejsze perły z lamusa, używane przedmioty, a także produkty lokalne i swojskie pyszności. Oprócz stoisk z antykami, książkami, płytami, rękodziełem, sztuką czy przedmiotami używanymi, atrakcją wydarzenia będą warsztaty prowadzone przez rękodzielników i kiermasz kulinarny. Jarmark potrwa od godz. 8.00 do 15.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Jesienna Giełda Retro w Kamiennej Górze!
 

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na wydarzenia w programie XLIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Włókna Kowary 2022. W naszym muzeum odbędą się 17 września wernisaże dwóch wystaw: 

- 50-lecie Grupy Tkackiej „10 x TAK” – wystawa retrospektywna

- 48. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna „Ślady dziedzictwa we współczesnej sztuce włókna” 

Uroczyste otwarcie wystaw odbędzie się o godz. 16.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 
Do góry