Strona główna  //  Aktualności

Muzeum Tkactwa i Centrum Kultury w Kamiennej Górze zapraszają na koncert Tomasza Stockingera pt. "Już nie zapomnisz mnie", który odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza. Wstęp bezpłatny - zaproszenia do odbioru w Centrum Kultury i w Muzeum Tkactwa od 21 października).

Czytaj więcej: Koncert Tomasza Stockingera
 

Prezentujemy prace biorące udział w XLV Międzynarodowej Wystawie Sztuki Włókna „Warsztat Twórczy – Kowary 2018” pn. „Echo kowarskich tradycji”. Przypominamy, iż pierwszą nagrodę im. Agnieszki Sienkiewicz komisja konkursowa przyznała Marii Teresie Chojnackiej za pracę „Dokument Dłonie”. Drugie miejsce zdobyła Eva Damborska za „Magiczną przestrzeń”, z kolei trzecia nagroda przypadła Ewie Marii Poradowskiej-Werszler za „Kowarskie klimaty”. Jury wyróżniło również cztery prace: „Kolorowe Kowary” autorstwa Teresy Szuszkiewicz-Spryszak, pracę „Pola wyobraźni” Jolanty Wdowczyk, "Melodia deszczu" Aleksandry Giros oraz "Kowary, wspaniałe wspomnienia" Joanny Pasynkiewicz. Natomiast nagrodę pracowników Muzeum Tkactwa otrzymała Aleksandra Giros.

Czytaj więcej: Prace biorące udział w XLV Międzynarodowej Wystawie Sztuki Włókna
 

 

 

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z tym w dniach 27-29 września seniorzy po 60 roku życia będą mogli zwiedzić nasze muzeum z przewodnikiem bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy!

 
Do góry